top of page

About Us

Miami and Chicago

NASZA AMERYKAŃSKA PRZYGODA

"Zawsze marzyliśmy o tym, żeby zobaczyć Stany Zjednoczone. Los sprawił, że nie tylko dostaliśmy szansę odwiedzić ten kontynent, ale również na nim zamieszkać i pracować. Teraz pozostało nam jedynie sprawdzenie, czy nasze wyobrażenia i fascynacja tą częścią świata mają odzwierciedlenie w rzeczywistości, jaką tutaj zastaliśmy."

Kiedy jakiś czas temu zdecydowaliśmy się kupić własne mieszkanie we Wrocławiu jasno deklarowaliśmy, że to będzie nasza ostatnia przeprowadzka na długi, długi czas. Nie minęły jednak nawet 2 lata, kiedy spakowaliśmy całe swoje życie w cztery duże walizki i polecieliśmy na drugą stronę świata, żeby zacząć kolejne "nowe życie". Kiedy pojawiła się szansa wylotu do Stanów Zjednoczonych, nie zastanawialiśmy się nad decyzją zbyt długo. Zastanawialiśmy się za to bardzo często, jak to będzie wyglądać i czy uda nam się zadomowić w "kraju wolności".

Mieszkamy obecnie w stanie Północna Karolina, w okolicach stolicy tego regionu, czyli Raleigh. Przywiodła nas tutaj praca i tym zajmujemy się "na co dzień". Pobyt w USA daje nam możliwość spełnienia wielu mniejszych i większych marzeń i podróżować po tej stronie świata, odkrywając nowe miejsca i poznając tutejszą kulturę i obyczaje.

Wiele osób dopytuje nas, jak się tutaj żyje, czy jest lekko czy ciężko, czy dajemy sobie radę, jak wygląda nasza codzienność i czy rzeczywiście amerykański sen to prawda. Wielu ludzi pyta także, czy można się tutaj przenieść i jak tego dokonać. Postanowiliśmy, że przyda nam się miejsce o większym zasięgu, gdzie będziemy mogli wymieniać się informacjami oraz pokażemy Wam, jak wygląda życie po tej stronie świata. Przeżyliśmy tutaj mnóstwo doświadczeń, chwil lepszych i gorszych, dowiedzieliśmy się o wielu rzeczach, o których nie mieliśmy pojęcia będąc jeszcze w Polsce, a które sprawiłyby, że nasz wylot i aklimatyzacja w nowym miejscu byłyby o wiele prostsze. Teraz chcemy podzielić się naszymi historiami, abyście przybliżyć Wam fakty z codziennego życia w krainie jankesów. 

Zachęcamy do dyskusji, kontaktu i pytań. Wbrew powszechnej opinii i przekonaniom wszystko jest do zrobienia, a czego tak naprawdę trzeba to gruntowna wiedza i przygotowanie. Z przyjemnością pomożemy Wam na tyle, na ile będziemy mogli.

Witajcie na American Stories!

Pam & Zola.

Pam i Zola
bottom of page