top of page

Domy w NC, które chętnie byśmy kupili

Zaktualizowano: 19 sty


biały dom domek

Nasza obecna sytuacja w USA i ewentualny pobyt na dłużej to wciąż wielka niewiadoma, chociaż sprawy zmierzają w dobrym kierunku i mocno wierzymy, że wszystko skończy się dobrze. Jeżeli udałoby się zostać w Stanach na dłużej, na pewno otworzyłoby to mnóstwo nowych możliwości działania. Jednym z wielu tematów byłoby na pewno kupienie domu. Od razu wyjaśnimy - nie zbieramy się jeszcze do zakupu, ale od czasu do czasu przyglądamy się ofertom i zapisujemy ciekawsze propozycje. Oto kilka ciekawych domów, jakie znajdziecie w Północnej Karolinie, w których my sami moglibyśmy zamieszkać.


#1

amerykański dom w stylu gregoriańskim

Lokalizacja: 6104 Trotter Ridge Rd, Summerfield, NC 27358

Powierzchnia: 235m2 Cena: 359,000$


Bardzo popularna, standardowa opcja domu wolnostojącego w Północnej Karolinie. Mniej więcej od tej kwoty zaczyna się lista porządnych i interesujących nieruchomości. Ciekawy pakiet w przystępnej cenie. W domu znajdują się 4 sypialnie, 3 łazienki, podwójne miejsce garażowe, bardzo fajny i duży taras, przestrzeń z przodu i z tyłu budynku. Minusem tego typu domów jest to, że w środku zwykle nie wydaje się on tak bardzo duży - mnóstwo ścian, pociętych przestrzeni, ciasne korytarze, ciemne strefy gdzie panuje półmrok. Ale oprócz tego, dla kogoś kto po prostu szuka przyjemnego domu w dobrej cenie, jest wszystko czego potrzeba. W zupełności wystarczający na nasze potrzeby.


Jeżeli jesteście ciekawi jak ten dom wygląda w środku, zajrzyjcie TUTAJ.


#2

amerykański dom w górach

Lokalizacja: 289 Red Maple Rd, Cullowhee, NC 28723

Powierzchnia: 264m2 Cena: 500,000$


W porównaniu z innymi domami taki metraż w takie cenie to dość sporo, ale ... aaaaleee zobaczcie na widoki za oknem, coś pięknego! Ten dom znajduje się w zachodniej części stanu a te góry w tle to Appalachy. Stoi on na totalnym odludziu, więc na pewno nie jest to opcja dla tych, którzy lubią przebywać wśród innych. Ale wyobraźcie sobie to - własna firma, praca zdalna i takie okoliczności, prawdziwe Eldorado :) Do tego rewelacyjne tereny dookoła, szlaki hikingowe, górzyste tereny, jest co robić. A przy tym wciąż piękna pogoda Karoliny. Ten dom posiada 4 sypialnie, 4 łazienki, ino informacji o miejscach parkingowych brak :) Podsumowując krótko - chcesz żyć dobrze i mieć święty spokój? Szukaj domu w Cullowhee!


Dodatkowe zdjęcia TUTAJ.


#3

amerykański dom z werandą

Lokalizacja: 1417 Betasso Dr, Cary, NC 27519

Powierzchnia: 340m2 Cena: 670,000$


Amerykański klasyk. Zadaszona weranda, schody na wejściu, filary, kryte patio z tyłu budynku i sporo przestrzeni za domem. Do tego w środku 4 sypialnie, 5 łazienek i podwójne miejsce garażowe + całkiem spory podjazd. Te domy to tak naprawdę klasyczna architektura Północnej Karoliny i jest ich mnóstwo. Nie wyróżniają się na tle innych, ale mają swój urok, jak z amerykańskich filmów familijnych. Do tego okoliczności przyrody Północnej Karoliny i mamy swój przytulny kąt :) Te domy są już bardziej przestrzenne wewnątrz, natomiast wciąż jeszcze niektóre strefy trzeba "doświetlać" bo nie wszędzie dochodzi pełne światło dzienne.


Cały dom do obejrzenia TUTAJ.


#4

amerykański dom w stylu gregoriańskim

Lokalizacja: 115 Briery Branch Ct, Morrisville, NC 27560

Powierzchnia: 593m2 Cena: 870,000$


Wchodzimy na trochę wyższy poziom i zaglądamy do prawdziwej posesji :) Rewelacyjna chata w stylu gregoriańskim, design nawiązuje do czasów kolonialnych. Ozdobna cegiełka, wysokie filary, spore witryny wpuszczające światło do środka. Przestrzeń z przodu i z tyłu, trawnik, patio i miejsce na imprezki, 3 miejsca parkingowe, 4 sypialnie i 5 łazienek. Mega przestrzenny bo otwarty na dwa piętra pokój gościnny, spora kuchnia, duże sypialnie. Nie wiem kto stwierdził, że warto zrobić kuchnię w panelach a pokój w dywanie, ale to da się naprawić :) W takim domu można się już poczuć jak prawdziwy arystokrata i naszym zdaniem taki styl wymiata!


Więcej zdjęć TUTAJ.


#5

nowoczesny dom amerykański

Lokalizacja: 121 High Hickory Trl, Swannanoa, NC 28778

Powierzchnia: 349m2 Cena: 1,250,000$


Dość egzotyczny egzemplarz jeżeli chodzi o NC, a już na pewno w naszych okolicach (chociaż kilka takich da się znaleźć). Nowoczesny "bunkier", zupełnie inny styl budownictwa, można nawet powiedzieć że podchodzi już bardziej pod posiadłości w Beverly Hills w Kalifornii :) To tylko tak dla zaspokojenia ciekawości. Takie domy budowane są rzadko z racji tego, że technologia jest niestandardowa, a przez to bardzo droga. Czasami kwoty mogą być nawet dwa-trzy razy wyższe niż w przypadku zastosowania standardowych rozwiązań. Pewnie też z tego powodu znakomita większość domków w USA wygląda tak samo :) Ale jak widać niektórzy mimo wszystko decydują się na bardziej nowoczesny design. Cztery sypialnie, cztery łazienki, dwa miejsca garażowe, spokojne i ustronne miejsce, trochę terenu dookoła, nic tylko tam wracać i odpoczywać :) Zdecydowany atut to sporo przeszklonych elementów dzięki czemu jest tam super jasno w ciągu dnia. Gdybyśmy byli w stanie wydać ponad milion na dom to pewnie coś takiego bralibyśmy również pod uwagę, bo dla nas nie tyle metraż co układ i jasność w środku grają główne role.


Po więcej zdjęć zapraszamy TUTAJ.No i jak Wam się podobają domy w NC ? Co myślicie o cenach nieruchomości? Czy są warte swoich pieniędzy? Pozdrawiamy!

423 wyświetlenia1 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page