top of page

Lot helikopterem nad Nowym Jorkiem

Zaktualizowano: 20 sty 2023


LOT HELIKOPTEREM WIATR WE WŁOSACH UŚMIECH KOBIETY

Jeżeli czytając tytuł zastanawiacie się czy warto wybrać taką atrakcję to szybko Wam wyjaśnimy - definitywnie tak! Jest to jedyne w swoim rodzaju doświadczenie, a widoki z góry są po prostu niezastąpione i niepowtarzalne. Zebraliśmy kilka Waszych pytań na ten temat i opowiemy Wam jak wygląda cała sytuacja - od kupowania biletów po wzbicie się w powietrze.


BILETY


Do pomocy w przeżyciu lotu nad Manhattanem wybraliśmy ekipę FlyNYON. Akurat w tym momencie na każdy lot w katalogu firmy jest 50% zniżki (wrzesień2019). Procedura rezerwacji biletów jest dość prosta. Najpierw wyszukujecie przycisku "BOOK NOW", następnie wybieracie jeden z dostępnych pakietów. Opcje podzielone są na dwa działy:


- doors off - lot helikopterem bez drzwi

- doors on - lot w zamkniętej kabinie


Do wyboru macie loty krótkie około 15minut , loty półgodzinne i loty 40minutowe. Po wyborze odpowiadającego Wam pakietu przechodzicie do szczegółów wycieczki. Jeżeli trasa Wam odpowiada to możecie rezerwować bilety. I tutaj znowu dwie opcje:


- Book Flight - jeżęli jesteście zdecydowani i wiecie kiedy macie zamiar lecieć to od razu możecie ustalić termin wycieczki i zapłacić za bilet.

- Buy Now Schedule Later - jeśli nie jesteście jeszcze pewni kiedy polecicie, możecie wybrać tą opcję i najpierw kupić bilety, a później wybrać datę lotu. Bilety są ważne przez rok czasu, więć na spokojnie możecie wybrać dogodny dla Was termin.


No to co, kupujemy?NA MIEJSCU


Po przyjeździe do biura firmy "odprawiacie się" w recepcji. Podajecie swoje dane lub numer rezerwacji, potwierdzacie godzinę lotu, następnie przedstawiacie dokument tożsamości, stajecie na wagę i et voila, czekacie na swoją kolejkę w lobby.


Pierwszym etapem przygotowań jest obejrzenie krótkiego filmu instruktażowego, gdzie przedstawiono o czym należy pamiętać, czego nie należy robić i jeszcze kilka informacji na temat bezpieczeństwa. Na koniec prezentacji możecie jeszcze spytać instruktora o szczegóły jeżeli coś jest nie do końca jasne. Jeżeli filmik Was choć trochę przerazi, nie bójcie się, procedury będą pokazane jeszcze raz, a na każdym etapie przygotowań jest ktoś kto Wam pomoże.


Po obejrzeniu filmu udajecie się na zaplecze biura, gdzie składacie swoje rzeczy do depozytu. Podczas lotu:


- nie można mieć żadnych luźnych rzeczy w spodniach/spodenkach

- nie można mieć plecaka ani torebek

- aparaty nie mogą mieć ruchomych nakładek

- telefony nie mogą mieć etui

- włosy, jeżeli są długie, muszą być mocno związane

- ciuchy powinny przylegać do ciała (czyli mówiąc krótko nie będzie peleryny w powietrzu)

- żadnych elementów biżuterii, które mogłyby Wam wypaść w powietrzu


Jeżeli wybieracie lot helikopterem bez drzwi to następnym etapem jest założenie specjalnych pasów bezpieczeństwa i przejście szybkiego szkolenia w umiejętności ich odpinania w sytuacjach nieoczekiwanych. Jeżeli lecicie z zamknięta kabiną to udajecie się prosto do auta, które przetransportuje Was na lotnisko.


kobieta dziewczyna uśmiech

Przed lotniskiem przechodzicie jeszcze jedną procedurę, podczas której dowiadujecie się jak poruszać się po lotnisku, żeby bezpiecznie dotrzeć do swojego helikoptera. Następnie udajecie się w wyznaczoną stronę po wyznaczonych do tego strefach i przy helikopterze czekają na Was pracownicy firmy, którzy pomogą Wam się zapiąć i przygotować do lotu. Kiedy wszystko gra i jesteście gotowi do akcji, pilot wita się z Wami przez słuchawy i odpala maszynę.PODSUMOWANIE


Dla nas był to pierwszy tego rodzaju lot helikopterem i musimy przyznać, że firma FlyNYON wywiązała się ze swoich obowiązków perfekcyjnie. Oddział w Jersey City, z którego lecieliśmy może pochwalić się bardzo fajną atmosferą i pełnym profesjonalizmem - nawet na moment nie zostaliśmy zostawieni z wątpliwościami co do całego przedsięwzięcia. Jeżeli ktoś nie rozumiał języka angielskiego pracownicy są przygotowani i mają przy sobie tablet z tłumaczem i gotowymi procedurami. Rewelacja! Dzięki temu całe doświadczenie było po prostu czystą satysfakcją i niesamowitym przeżyciem.


164 wyświetlenia2 komentarze

2 Comments


hey hey! będą zdjęcia z lotu ptaka i będzie vlog z całej przygody :) rodzice byli zszokowani ale szczęśliwi po wylądowaniu, mówili że zapamiętają ten widok do końca życia :)

Like

Ekstra! Czekamy na więcej fotek "z lotu ptaka" no albo na vlog :) A rodzice byli zadowoleni ze swojego lotu?

Like
bottom of page